MEMORY DIMM 32GB PC25600 DDR4/K2 KF432C16RB12K2/32 KINGSTON
Availability:
Liko 1
Fury Renegade | Performance Gaming | DDR4 | Module capacity 16GB | Quantity 2 | 3200 MHz | 288-pin DIMM | CL 16 | Memory timings 16-18-18 | Nominal voltage 1.35 V | Chip Organization 2048Mx64 | Colour Black
Liko 1
Description:
module. Each module kit supports Intel® Extreme Memory Profiles (Intel® XMP) 2.0. Total kit capacity is 32GB. Each module has been tested to run at DDR4-3200 at a low latency timing of 16-18-18 at 1.35V. The SPDs are programmed to JEDEC standard latency DDR4-2400 timing of 17-17-17 at 1.2V.