EE25-XA6C USB-C 5Gbps ALINE box
A Compact aluminum USB-C 5Gbps – SATA 6G external box for 2.5" SSD/HDD.
Compact aluminum external AXAGON EE25-XA6C ALINE box with USB-C 5Gbps interface for 2.5” SATA HDD or SSD. The double-sided USB-C connector on the box together with the supplied USB-C -> USB-A cable enables a reliable connection to a computer.
The elegant brushed surface casing offers a sleek look while preventing unwanted fingerprints.
Vendor Homepage: www.axagon.eu/en/produkty/ee25-xa6c
Category Code: HDA
CnCode: 84733080
Unit Box Height: 0.035
Unit Box Length: 0.15
Unit Box Width: 0.1
Model: EE25-XA6C
Form Factor: 2,5″
Cord length: 0.6
Colour: Black
Dimensions: 129 x 79 x 13 mm