HAC-HDBW1200EA-0280B-S6
CAMERA HDCVI 1080P IR DOME/ HAC-HDBW1200EA-0280B-S6 DAHUA
> Max. 30 fps@1080p.
> Smart IR Illumination.
> 40 m illumination distance.
> Super Adapt.
> 2.8 mm fixed lens (102°)
> CVI/CVBS/AHD/TVI switchable.
> IP67, IK10, 12 VDC.
Category Code: HSC
CnCode: 85258900
Unit Box Height: 0.14
Unit Box Length: 0.15
Unit Box Width: 0.14
Model: HAC-HDBW1200EA-0280B-S6
Network Camera Type: Fixed Dome
Resolution: 2
Net camera resolution: 2 – 4MP
Sensor size: 2 MP CMOS
Focal Length: 2.8 mm;3.6 mm
Focal length: 2.8 – 3.5mm
Lens Mount: M12
Min. Illumination: 0.001
IR Illumination: Yes
Effective pixels: 1080p (1920 × 1080)
Electronic Shutter Speed: PAL: 1/25 s–1/100000 s; NTSC: 1/30 s–1/100000 s
Power options: 12V
Power supply requirements: 12 VDC ± 30%
Environment: Outdoor
Dimensions: Φ112.0 mm × 89.1 mm